Groenpeil

's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding in Montferland

Buurt in wijk Wijk 00 's-Heerenberg, gemeente Montferland, postcodegebied 7041 en postcodegebied 7044. 3.775 inwoners in 1.672 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.150 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
1.672
CBS 2025
Inwoners
3.775
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 262.000
CBS 2025, gemeente € 322.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
51,9%
EP-Online, 1.150 gelabeld
Dekking energielabels
68,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling 's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding
Labelverdeling 's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%12
A++1,9%22
A+7,5%86
A20,3%234
B21,1%243
C33,0%379
D5,8%67
E1,8%21
F4,3%49
G3,2%37
Totaal gelabeld100%1.150
Ter vergelijking: gemeente Montferland
Ter vergelijking: gemeente Montferland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%119
A+++5,5%544
A++2,3%229
A+3,9%390
A29,1%2.881
B19,1%1.891
C22,0%2.174
D5,9%585
E3,9%385
F3,9%387
G3,2%313
Totaal gelabeld100%9.898
Energielabels 's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding vergeleken met Montferland
LabelStaven's-Heerenberg, oostelijke uitbreidingMontferland
A++++0,0%1,2%
A+++1,0%5,5%
A++1,9%2,3%
A+7,5%3,9%
A20,3%29,1%
B21,1%19,1%
C33,0%22,0%
D5,8%5,9%
E1,8%3,9%
F4,3%3,9%
G3,2%3,2%

's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding Montferland

Deze verdeling gaat over de 68,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes 's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding vergeleken met Montferland
BouwperiodeStaven's-Heerenberg, oostelijke uitbreidingMontferland
vóór 19451,7%8,5%
1945–19640,3%13,9%
1965–197435,1%18,3%
1975–199146,7%24,4%
1992–20055,5%14,8%
2006–20144,3%11,7%
2015 en later6,5%8,4%

's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding Montferland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 46,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes 's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding vergeleken met Montferland
WoningtypeStaven's-Heerenberg, oostelijke uitbreidingMontferland
Vrijstaand9,1%22,3%
Twee-onder-een-kap16,1%24,3%
Hoekwoning21,5%12,3%
Tussenwoning36,7%20,8%
Appartement16,6%19,2%
Onbekend type0,0%1,1%

's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding Montferland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
589
35,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.063 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
42 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 's-Heerenberg

Alle buurten in Montferland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.