Groenpeil

Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel in Montferland

Buurt in wijk Wijk 00 's-Heerenberg, gemeente Montferland, postcodegebied 7041 en postcodegebied 7044. 235 inwoners in 94 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 36 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
94
CBS 2025
Inwoners
235
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 456.000
CBS 2025, gemeente € 322.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
47,2%
EP-Online, 36 gelabeld
Dekking energielabels
38,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel
Labelverdeling Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel
LabelAandeelWoningen
A++++5,6%2
A+5,6%2
A22,2%8
B13,9%5
C16,7%6
D8,3%3
E8,3%3
F8,3%3
G11,1%4
Totaal gelabeld100%36
Ter vergelijking: gemeente Montferland
Ter vergelijking: gemeente Montferland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%116
A+++5,4%533
A++2,3%227
A+3,9%387
A28,8%2.863
B19,1%1.892
C22,3%2.218
D5,9%587
E3,9%391
F4,0%395
G3,2%321
Totaal gelabeld100%9.930
Energielabels Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel vergeleken met Montferland
LabelStavenVerspreide huizen Mengelenberg en LengelMontferland
A++++5,6%1,2%
A+++0,0%5,4%
A++0,0%2,3%
A+5,6%3,9%
A22,2%28,8%
B13,9%19,1%
C16,7%22,3%
D8,3%5,9%
E8,3%3,9%
F8,3%4,0%
G11,1%3,2%

Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel Montferland

Deze verdeling gaat over de 38,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel vergeleken met Montferland
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Mengelenberg en LengelMontferland
vóór 194530,6%8,5%
1945–19645,6%13,9%
1965–197427,8%18,2%
1975–199113,9%24,7%
1992–200511,1%14,7%
2006–20145,6%11,7%
2015 en later5,6%8,3%

Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel Montferland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 30,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel vergeleken met Montferland
WoningtypeStavenVerspreide huizen Mengelenberg en LengelMontferland
Vrijstaand80,6%22,2%
Twee-onder-een-kap13,9%24,6%
Hoekwoning5,6%12,1%
Tussenwoning0,0%20,9%
Appartement0,0%19,1%
Onbekend type0,0%1,1%

Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel Montferland

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
48
51,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
281 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 00 's-Heerenberg

Alle buurten in Montferland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.