Groenpeil

's-Heerenberg in Montferland

Buurt in wijk Wijk 00 's-Heerenberg, gemeente Montferland, postcodegebied 7041. 5.010 inwoners in 2.451 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.534 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
2.451
CBS 2025
Inwoners
5.010
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 262.000
CBS 2025, gemeente € 322.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
58,8%
EP-Online, 1.534 gelabeld
Dekking energielabels
62,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling 's-Heerenberg
Labelverdeling 's-Heerenberg
LabelAandeelWoningen
A+++1,5%23
A++2,3%35
A+5,7%88
A32,1%492
B17,2%264
C17,5%268
D5,6%86
E6,8%104
F6,8%105
G4,5%69
Totaal gelabeld100%1.534
Ter vergelijking: gemeente Montferland
Ter vergelijking: gemeente Montferland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%119
A+++5,5%544
A++2,3%229
A+3,9%390
A29,1%2.881
B19,1%1.891
C22,0%2.174
D5,9%585
E3,9%385
F3,9%387
G3,2%313
Totaal gelabeld100%9.898
Energielabels 's-Heerenberg vergeleken met Montferland
LabelStaven's-HeerenbergMontferland
A++++0,0%1,2%
A+++1,5%5,5%
A++2,3%2,3%
A+5,7%3,9%
A32,1%29,1%
B17,2%19,1%
C17,5%22,0%
D5,6%5,9%
E6,8%3,9%
F6,8%3,9%
G4,5%3,2%

's-Heerenberg Montferland

Deze verdeling gaat over de 62,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes 's-Heerenberg vergeleken met Montferland
BouwperiodeStaven's-HeerenbergMontferland
vóór 194517,5%8,5%
1945–196422,2%13,9%
1965–197413,1%18,3%
1975–19919,9%24,4%
1992–200517,7%14,8%
2006–201416,9%11,7%
2015 en later2,6%8,4%

's-Heerenberg Montferland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 22,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes 's-Heerenberg vergeleken met Montferland
WoningtypeStaven's-HeerenbergMontferland
Vrijstaand11,7%22,3%
Twee-onder-een-kap21,8%24,3%
Hoekwoning13,0%12,3%
Tussenwoning18,8%20,8%
Appartement34,6%19,2%
Onbekend type0,0%1,1%

's-Heerenberg Montferland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
909
37,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.272 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 's-Heerenberg

Alle buurten in Montferland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.