Groenpeil

Stokkum in Montferland

Buurt in wijk Wijk 00 's-Heerenberg, gemeente Montferland, postcodegebied 7039. 695 inwoners in 319 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 169 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
319
CBS 2025
Inwoners
695
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 347.000
CBS 2025, gemeente € 322.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
49,7%
EP-Online, 169 gelabeld
Dekking energielabels
53,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stokkum
Labelverdeling Stokkum
LabelAandeelWoningen
A+++6,5%11
A++3,0%5
A+4,7%8
A21,3%36
B14,2%24
C24,9%42
D10,1%17
E5,3%9
F3,6%6
G6,5%11
Totaal gelabeld100%169
Ter vergelijking: gemeente Montferland
Ter vergelijking: gemeente Montferland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%116
A+++5,4%533
A++2,3%227
A+3,9%387
A28,8%2.863
B19,1%1.892
C22,3%2.218
D5,9%587
E3,9%391
F4,0%395
G3,2%321
Totaal gelabeld100%9.930
Energielabels Stokkum vergeleken met Montferland
LabelStavenStokkumMontferland
A++++0,0%1,2%
A+++6,5%5,4%
A++3,0%2,3%
A+4,7%3,9%
A21,3%28,8%
B14,2%19,1%
C24,9%22,3%
D10,1%5,9%
E5,3%3,9%
F3,6%4,0%
G6,5%3,2%

Stokkum Montferland

Deze verdeling gaat over de 53,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stokkum vergeleken met Montferland
BouwperiodeStavenStokkumMontferland
vóór 194511,2%8,5%
1945–196418,3%13,9%
1965–197418,9%18,2%
1975–199124,3%24,7%
1992–20058,3%14,7%
2006–201411,2%11,7%
2015 en later7,7%8,3%

Stokkum Montferland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 24,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stokkum vergeleken met Montferland
WoningtypeStavenStokkumMontferland
Vrijstaand36,1%22,2%
Twee-onder-een-kap32,5%24,6%
Hoekwoning14,8%12,1%
Tussenwoning13,0%20,9%
Appartement3,6%19,1%
Onbekend type0,0%1,1%

Stokkum Montferland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
143
44,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
594 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 's-Heerenberg

Alle buurten in Montferland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.