Groenpeil

Galgenwaard en omgeving in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 05 Oost, gemeente Utrecht, postcodegebied 3584. 1.205 inwoners in 287 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 155 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 91,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,9%.

Woningen
287
CBS 2025
Inwoners
1.205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
–
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
20,0%
CBS 2025
Label A of B
91,0%
EP-Online, 155 gelabeld
Dekking energielabels
54,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Galgenwaard en omgeving
Labelverdeling Galgenwaard en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++0,6%1
A+5,8%9
A64,5%100
B20,0%31
C9,0%14
Totaal gelabeld100%155
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%919
A+++4,4%5.231
A++5,1%6.018
A+9,8%11.549
A36,7%43.260
B11,0%12.924
C15,7%18.438
D7,7%9.058
E4,3%5.091
F2,5%2.938
G2,0%2.298
Totaal gelabeld100%117.724
Energielabels Galgenwaard en omgeving vergeleken met Utrecht
LabelStavenGalgenwaard en omgevingUtrecht
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%4,4%
A++0,6%5,1%
A+5,8%9,8%
A64,5%36,7%
B20,0%11,0%
C9,0%15,7%
D0,0%7,7%
E0,0%4,3%
F0,0%2,5%
G0,0%2,0%

Galgenwaard en omgeving Utrecht

Deze verdeling gaat over de 54,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Galgenwaard en omgeving vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenGalgenwaard en omgevingUtrecht
vóór 19458,4%24,0%
1945–19640,0%11,7%
1965–19740,0%9,7%
1975–19910,0%11,5%
1992–20050,0%11,4%
2006–201491,6%12,7%
2015 en later0,0%19,0%

Galgenwaard en omgeving Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 91,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Galgenwaard en omgeving vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenGalgenwaard en omgevingUtrecht
Vrijstaand0,0%1,3%
Twee-onder-een-kap0,0%5,0%
Hoekwoning0,0%3,9%
Tussenwoning0,0%24,4%
Appartement100,0%65,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Galgenwaard en omgeving Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
1,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
43 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Oost

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.