Groenpeil

Utrecht Science Park in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 05 Oost, gemeente Utrecht, postcodegebied 3584. 3.365 inwoners in 1.707 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.410 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,9%.

Woningen
1.707
CBS 2025
Inwoners
3.365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 223.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
1,0%
CBS 2025
Label A of B
95,1%
EP-Online, 2.410 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Utrecht Science Park
Labelverdeling Utrecht Science Park
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%30
A++29,5%712
A+1,2%29
A48,9%1.179
B14,2%343
C3,5%84
D1,2%30
E0,1%2
F0,0%1
Totaal gelabeld100%2.410
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%919
A+++4,4%5.231
A++5,1%6.018
A+9,8%11.549
A36,7%43.260
B11,0%12.924
C15,7%18.438
D7,7%9.058
E4,3%5.091
F2,5%2.938
G2,0%2.298
Totaal gelabeld100%117.724
Energielabels Utrecht Science Park vergeleken met Utrecht
LabelStavenUtrecht Science ParkUtrecht
A++++0,0%0,8%
A+++1,2%4,4%
A++29,5%5,1%
A+1,2%9,8%
A48,9%36,7%
B14,2%11,0%
C3,5%15,7%
D1,2%7,7%
E0,1%4,3%
F0,0%2,5%
G0,0%2,0%

Utrecht Science Park Utrecht

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Utrecht Science Park vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenUtrecht Science ParkUtrecht
vóór 19450,1%24,0%
1945–19640,1%11,7%
1965–19740,0%9,7%
1975–19910,0%11,5%
1992–200517,7%11,4%
2006–201420,3%12,7%
2015 en later61,8%19,0%

Utrecht Science Park Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 61,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Utrecht Science Park vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenUtrecht Science ParkUtrecht
Vrijstaand0,1%1,3%
Twee-onder-een-kap0,0%5,0%
Hoekwoning0,2%3,9%
Tussenwoning0,4%24,4%
Appartement99,3%65,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Utrecht Science Park Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
0,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
24
149 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Oost

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.