Groenpeil

Schildersbuurt in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 05 Oost, gemeente Utrecht, postcodegebied 3583. 3.505 inwoners in 1.681 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.239 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
1.681
CBS 2025
Inwoners
3.505
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 614.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
42,0%
CBS 2025
Label A of B
32,3%
EP-Online, 1.239 gelabeld
Dekking energielabels
73,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schildersbuurt
Labelverdeling Schildersbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,6%8
A++0,4%5
A+7,9%98
A15,4%191
B7,8%97
C28,1%348
D18,6%231
E10,9%135
F6,0%74
G4,1%51
Totaal gelabeld100%1.239
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%896
A+++4,1%4.829
A++4,4%5.124
A+9,7%11.260
A37,2%43.330
B11,0%12.837
C15,9%18.527
D7,9%9.204
E4,5%5.215
F2,6%3.015
G2,0%2.352
Totaal gelabeld100%116.589
Energielabels Schildersbuurt vergeleken met Utrecht
LabelStavenSchildersbuurtUtrecht
A++++0,1%0,8%
A+++0,6%4,1%
A++0,4%4,4%
A+7,9%9,7%
A15,4%37,2%
B7,8%11,0%
C28,1%15,9%
D18,6%7,9%
E10,9%4,5%
F6,0%2,6%
G4,1%2,0%

Schildersbuurt Utrecht

Deze verdeling gaat over de 73,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schildersbuurt vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenSchildersbuurtUtrecht
vóór 194587,6%24,1%
1945–19642,2%11,9%
1965–19740,0%9,8%
1975–19919,4%11,5%
1992–20050,0%11,5%
2006–20140,8%13,0%
2015 en later0,0%18,1%

Schildersbuurt Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 87,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schildersbuurt vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenSchildersbuurtUtrecht
Vrijstaand0,1%1,3%
Twee-onder-een-kap1,5%5,1%
Hoekwoning4,0%3,8%
Tussenwoning24,9%24,6%
Appartement69,5%64,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Schildersbuurt Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
301
17,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
768 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Oost

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.