Groenpeil

Wilhelminapark en omgeving in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 05 Oost, gemeente Utrecht, postcodegebied 3581 en postcodegebied 3583. 2.655 inwoners in 964 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 489 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
964
CBS 2025
Inwoners
2.655
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 1.136.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
24,1%
EP-Online, 489 gelabeld
Dekking energielabels
50,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wilhelminapark en omgeving
Labelverdeling Wilhelminapark en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+++1,4%7
A++1,4%7
A+1,6%8
A11,5%56
B8,2%40
C27,4%134
D17,0%83
E14,3%70
F9,2%45
G8,0%39
Totaal gelabeld100%489
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%896
A+++4,1%4.829
A++4,4%5.124
A+9,7%11.260
A37,2%43.330
B11,0%12.837
C15,9%18.527
D7,9%9.204
E4,5%5.215
F2,6%3.015
G2,0%2.352
Totaal gelabeld100%116.589
Energielabels Wilhelminapark en omgeving vergeleken met Utrecht
LabelStavenWilhelminapark en omgevingUtrecht
A++++0,0%0,8%
A+++1,4%4,1%
A++1,4%4,4%
A+1,6%9,7%
A11,5%37,2%
B8,2%11,0%
C27,4%15,9%
D17,0%7,9%
E14,3%4,5%
F9,2%2,6%
G8,0%2,0%

Wilhelminapark en omgeving Utrecht

Deze verdeling gaat over de 50,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wilhelminapark en omgeving vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenWilhelminapark en omgevingUtrecht
vóór 194594,9%24,1%
1945–19642,5%11,9%
1965–19740,8%9,8%
1975–19911,2%11,5%
1992–20050,6%11,5%
2006–20140,0%13,0%
2015 en later0,0%18,1%

Wilhelminapark en omgeving Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 94,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wilhelminapark en omgeving vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenWilhelminapark en omgevingUtrecht
Vrijstaand0,2%1,3%
Twee-onder-een-kap4,1%5,1%
Hoekwoning5,3%3,8%
Tussenwoning58,1%24,6%
Appartement32,3%64,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Wilhelminapark en omgeving Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
299
31,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.166 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Oost

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.