Groenpeil

Leeuwesteyn in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 09 Leidsche Rijn, gemeente Utrecht, postcodegebied 3541. 3.280 inwoners in 1.357 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.750 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
1.357
CBS 2025
Inwoners
3.280
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 468.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
36,0%
CBS 2025
Label A of B
99,5%
EP-Online, 1.750 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Leeuwesteyn
Labelverdeling Leeuwesteyn
LabelAandeelWoningen
A++++15,9%279
A+++42,5%743
A++3,8%67
A+0,1%1
A37,2%651
B0,1%1
F0,4%7
G0,1%1
Totaal gelabeld100%1.750
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%896
A+++4,1%4.829
A++4,4%5.124
A+9,7%11.260
A37,2%43.330
B11,0%12.837
C15,9%18.527
D7,9%9.204
E4,5%5.215
F2,6%3.015
G2,0%2.352
Totaal gelabeld100%116.589
Energielabels Leeuwesteyn vergeleken met Utrecht
LabelStavenLeeuwesteynUtrecht
A++++15,9%0,8%
A+++42,5%4,1%
A++3,8%4,4%
A+0,1%9,7%
A37,2%37,2%
B0,1%11,0%
C0,0%15,9%
D0,0%7,9%
E0,0%4,5%
F0,4%2,6%
G0,1%2,0%

Leeuwesteyn Utrecht

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Leeuwesteyn vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenLeeuwesteynUtrecht
vóór 19450,0%24,1%
1945–19640,0%11,9%
1965–19740,0%9,8%
1975–19910,0%11,5%
1992–20050,4%11,5%
2006–20142,5%13,0%
2015 en later97,1%18,1%

Leeuwesteyn Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 97,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Leeuwesteyn vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenLeeuwesteynUtrecht
Vrijstaand0,5%1,3%
Twee-onder-een-kap2,1%5,1%
Hoekwoning7,0%3,8%
Tussenwoning30,1%24,6%
Appartement60,4%64,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Leeuwesteyn Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
566
41,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.463 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 09 Leidsche Rijn

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.