Groenpeil

Terwijde-Oost in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 09 Leidsche Rijn, gemeente Utrecht, postcodegebied 3543. 6.020 inwoners in 2.482 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.999 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,9%.

Woningen
2.482
CBS 2025
Inwoners
6.020
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 553.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
99,9%
EP-Online, 1.999 gelabeld
Dekking energielabels
80,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Terwijde-Oost
Labelverdeling Terwijde-Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%7
A++3,5%70
A+25,4%507
A70,0%1.400
B0,7%14
C0,1%1
Totaal gelabeld100%1.999
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%919
A+++4,4%5.231
A++5,1%6.018
A+9,8%11.549
A36,7%43.260
B11,0%12.924
C15,7%18.438
D7,7%9.058
E4,3%5.091
F2,5%2.938
G2,0%2.298
Totaal gelabeld100%117.724
Energielabels Terwijde-Oost vergeleken met Utrecht
LabelStavenTerwijde-OostUtrecht
A++++0,0%0,8%
A+++0,4%4,4%
A++3,5%5,1%
A+25,4%9,8%
A70,0%36,7%
B0,7%11,0%
C0,1%15,7%
D0,0%7,7%
E0,0%4,3%
F0,0%2,5%
G0,0%2,0%

Terwijde-Oost Utrecht

Deze verdeling gaat over de 80,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Terwijde-Oost vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenTerwijde-OostUtrecht
vóór 19450,1%24,0%
1945–19640,0%11,7%
1965–19740,0%9,7%
1975–19910,0%11,5%
1992–200515,3%11,4%
2006–201461,1%12,7%
2015 en later23,6%19,0%

Terwijde-Oost Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 61,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Terwijde-Oost vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenTerwijde-OostUtrecht
Vrijstaand2,8%1,3%
Twee-onder-een-kap8,8%5,0%
Hoekwoning2,6%3,9%
Tussenwoning17,1%24,4%
Appartement68,0%65,1%
Onbekend type0,7%0,3%

Terwijde-Oost Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
892
35,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.861 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
48 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 09 Leidsche Rijn

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.