Groenpeil

Tuinwijk-Oost in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 04 Noordoost, gemeente Utrecht, postcodegebied 3514 en postcodegebied 3515. 2.775 inwoners in 1.196 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 711 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
1.196
CBS 2025
Inwoners
2.775
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 599.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
23,9%
EP-Online, 711 gelabeld
Dekking energielabels
59,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Tuinwijk-Oost
Labelverdeling Tuinwijk-Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%2
A+0,6%4
A12,9%92
B10,1%72
C28,1%200
D19,1%136
E12,8%91
F7,3%52
G8,7%62
Totaal gelabeld100%711
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%896
A+++4,1%4.829
A++4,4%5.124
A+9,7%11.260
A37,2%43.330
B11,0%12.837
C15,9%18.527
D7,9%9.204
E4,5%5.215
F2,6%3.015
G2,0%2.352
Totaal gelabeld100%116.589
Energielabels Tuinwijk-Oost vergeleken met Utrecht
LabelStavenTuinwijk-OostUtrecht
A++++0,0%0,8%
A+++0,3%4,1%
A++0,0%4,4%
A+0,6%9,7%
A12,9%37,2%
B10,1%11,0%
C28,1%15,9%
D19,1%7,9%
E12,8%4,5%
F7,3%2,6%
G8,7%2,0%

Tuinwijk-Oost Utrecht

Deze verdeling gaat over de 59,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Tuinwijk-Oost vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenTuinwijk-OostUtrecht
vóór 194584,2%24,1%
1945–19640,7%11,9%
1965–19740,0%9,8%
1975–19918,2%11,5%
1992–20056,6%11,5%
2006–20140,3%13,0%
2015 en later0,0%18,1%

Tuinwijk-Oost Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 84,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Tuinwijk-Oost vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenTuinwijk-OostUtrecht
Vrijstaand0,4%1,3%
Twee-onder-een-kap4,2%5,1%
Hoekwoning4,8%3,8%
Tussenwoning38,0%24,6%
Appartement52,6%64,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Tuinwijk-Oost Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
29,0%
CBS 2024
Installaties
265
22,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
688 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
51 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Noordoost

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.