Groenpeil

Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o. in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 04 Noordoost, gemeente Utrecht, postcodegebied 3572. 3.305 inwoners in 1.451 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 900 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
1.451
CBS 2025
Inwoners
3.305
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 688.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
50,8%
EP-Online, 900 gelabeld
Dekking energielabels
62,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o.
Labelverdeling Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o.
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%3
A++0,3%3
A+1,2%11
A31,9%287
B17,0%153
C22,8%205
D11,1%100
E6,3%57
F5,1%46
G3,9%35
Totaal gelabeld100%900
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%896
A+++4,1%4.829
A++4,4%5.124
A+9,7%11.260
A37,2%43.330
B11,0%12.837
C15,9%18.527
D7,9%9.204
E4,5%5.215
F2,6%3.015
G2,0%2.352
Totaal gelabeld100%116.589
Energielabels Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o. vergeleken met Utrecht
LabelStavenZeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o.Utrecht
A++++0,0%0,8%
A+++0,3%4,1%
A++0,3%4,4%
A+1,2%9,7%
A31,9%37,2%
B17,0%11,0%
C22,8%15,9%
D11,1%7,9%
E6,3%4,5%
F5,1%2,6%
G3,9%2,0%

Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o. Utrecht

Deze verdeling gaat over de 62,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o. vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenZeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o.Utrecht
vóór 194552,8%24,1%
1945–19643,3%11,9%
1965–19741,7%9,8%
1975–199126,4%11,5%
1992–200513,0%11,5%
2006–20142,6%13,0%
2015 en later0,2%18,1%

Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o. Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 52,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o. vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenZeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o.Utrecht
Vrijstaand0,7%1,3%
Twee-onder-een-kap1,8%5,1%
Hoekwoning1,9%3,8%
Tussenwoning21,6%24,6%
Appartement74,1%64,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o. Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
16,0%
CBS 2024
Installaties
161
11,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
581 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
42 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Noordoost

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.