Groenpeil

Esse Hoog in Zuidplas

Buurt in wijk Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04, gemeente Zuidplas, postcodegebied 2911. 2.170 inwoners in 856 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 520 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,4%.

Woningen
856
CBS 2025
Inwoners
2.170
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 527.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
96,0%
EP-Online, 520 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Esse Hoog
Labelverdeling Esse Hoog
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%5
A++0,6%3
A+2,1%11
A57,9%301
B34,4%179
C3,3%17
D0,6%3
G0,2%1
Totaal gelabeld100%520
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
LabelAandeelWoningen
A++++3,9%515
A+++8,3%1.109
A++0,9%126
A+2,1%278
A31,2%4.152
B15,0%1.999
C26,1%3.479
D7,3%973
E2,6%344
F1,4%183
G1,2%154
Totaal gelabeld100%13.312
Energielabels Esse Hoog vergeleken met Zuidplas
LabelStavenEsse HoogZuidplas
A++++0,0%3,9%
A+++1,0%8,3%
A++0,6%0,9%
A+2,1%2,1%
A57,9%31,2%
B34,4%15,0%
C3,3%26,1%
D0,6%7,3%
E0,0%2,6%
F0,0%1,4%
G0,2%1,2%

Esse Hoog Zuidplas

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Esse Hoog vergeleken met Zuidplas
BouwperiodeStavenEsse HoogZuidplas
vóór 19450,6%3,5%
1945–19641,0%9,6%
1965–19740,6%14,6%
1975–19910,6%26,8%
1992–200578,3%13,7%
2006–201419,0%13,1%
2015 en later0,0%18,6%

Esse Hoog Zuidplas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 78,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Esse Hoog vergeleken met Zuidplas
WoningtypeStavenEsse HoogZuidplas
Vrijstaand10,0%9,4%
Twee-onder-een-kap20,2%16,6%
Hoekwoning8,3%10,0%
Tussenwoning39,6%35,7%
Appartement21,9%27,1%
Onbekend type0,0%1,3%

Esse Hoog Zuidplas

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
308
36,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.171 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
30 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04

Alle buurten in Zuidplas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.