Groenpeil

Zuidplas Kruiden in Zuidplas

Buurt in wijk Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04, gemeente Zuidplas, postcodegebied 2914. 1.600 inwoners in 674 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 346 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
674
CBS 2025
Inwoners
1.600
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 411.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
43,9%
EP-Online, 346 gelabeld
Dekking energielabels
51,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidplas Kruiden
Labelverdeling Zuidplas Kruiden
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++0,9%3
A+0,6%2
A9,0%31
B33,2%115
C51,2%177
D3,8%13
E0,3%1
F0,9%3
Totaal gelabeld100%346
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
LabelAandeelWoningen
A++++3,5%461
A+++8,2%1.098
A++0,9%123
A+1,9%258
A31,0%4.135
B15,4%2.049
C26,3%3.501
D7,4%989
E2,7%365
F1,4%192
G1,2%156
Totaal gelabeld100%13.327
Energielabels Zuidplas Kruiden vergeleken met Zuidplas
LabelStavenZuidplas KruidenZuidplas
A++++0,0%3,5%
A+++0,3%8,2%
A++0,9%0,9%
A+0,6%1,9%
A9,0%31,0%
B33,2%15,4%
C51,2%26,3%
D3,8%7,4%
E0,3%2,7%
F0,9%1,4%
G0,0%1,2%

Zuidplas Kruiden Zuidplas

Deze verdeling gaat over de 51,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidplas Kruiden vergeleken met Zuidplas
BouwperiodeStavenZuidplas KruidenZuidplas
vóór 19451,7%3,5%
1945–19640,9%9,7%
1965–19740,0%14,6%
1975–199196,8%27,0%
1992–20050,3%14,0%
2006–20140,3%13,1%
2015 en later0,0%18,0%

Zuidplas Kruiden Zuidplas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 96,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidplas Kruiden vergeleken met Zuidplas
WoningtypeStavenZuidplas KruidenZuidplas
Vrijstaand4,6%9,4%
Twee-onder-een-kap19,1%17,1%
Hoekwoning15,3%9,6%
Tussenwoning55,5%35,7%
Appartement5,5%26,9%
Onbekend type0,0%1,3%

Zuidplas Kruiden Zuidplas

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
220
32,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
724 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
35 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04

Alle buurten in Zuidplas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.