Groenpeil

Kern Nieuwerkerk aan den IJssel in Zuidplas

Buurt in wijk Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04, gemeente Zuidplas, postcodegebied 2912. 230 inwoners in 118 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 59 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
118
CBS 2025
Inwoners
230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 455.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
35,6%
EP-Online, 59 gelabeld
Dekking energielabels
50,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Nieuwerkerk aan den IJssel
Labelverdeling Kern Nieuwerkerk aan den IJssel
LabelAandeelWoningen
A++1,7%1
A11,9%7
B22,0%13
C33,9%20
D15,3%9
E5,1%3
F5,1%3
G5,1%3
Totaal gelabeld100%59
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
LabelAandeelWoningen
A++++3,5%461
A+++8,2%1.098
A++0,9%123
A+1,9%258
A31,0%4.135
B15,4%2.049
C26,3%3.501
D7,4%989
E2,7%365
F1,4%192
G1,2%156
Totaal gelabeld100%13.327
Energielabels Kern Nieuwerkerk aan den IJssel vergeleken met Zuidplas
LabelStavenKern Nieuwerkerk aan den IJsselZuidplas
A++++0,0%3,5%
A+++0,0%8,2%
A++1,7%0,9%
A+0,0%1,9%
A11,9%31,0%
B22,0%15,4%
C33,9%26,3%
D15,3%7,4%
E5,1%2,7%
F5,1%1,4%
G5,1%1,2%

Kern Nieuwerkerk aan den IJssel Zuidplas

Deze verdeling gaat over de 50,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Nieuwerkerk aan den IJssel vergeleken met Zuidplas
BouwperiodeStavenKern Nieuwerkerk aan den IJsselZuidplas
vóór 194525,4%3,5%
1945–196423,7%9,7%
1965–19740,0%14,6%
1975–199123,7%27,0%
1992–200527,1%14,0%
2006–20140,0%13,1%
2015 en later0,0%18,0%

Kern Nieuwerkerk aan den IJssel Zuidplas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 27,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Nieuwerkerk aan den IJssel vergeleken met Zuidplas
WoningtypeStavenKern Nieuwerkerk aan den IJsselZuidplas
Vrijstaand23,7%9,4%
Twee-onder-een-kap11,9%17,1%
Hoekwoning16,9%9,6%
Tussenwoning22,0%35,7%
Appartement25,4%26,9%
Onbekend type0,0%1,3%

Kern Nieuwerkerk aan den IJssel Zuidplas

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
23
19,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
85 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04

Alle buurten in Zuidplas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.