Groenpeil

Zuidplas Dalen in Zuidplas

Buurt in wijk Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04, gemeente Zuidplas, postcodegebied 2914. 2.065 inwoners in 1.001 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 664 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
1.001
CBS 2025
Inwoners
2.065
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 330.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
35,1%
EP-Online, 664 gelabeld
Dekking energielabels
66,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidplas Dalen
Labelverdeling Zuidplas Dalen
LabelAandeelWoningen
A+0,3%2
A19,3%128
B15,5%103
C47,6%316
D16,1%107
E1,2%8
Totaal gelabeld100%664
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
Ter vergelijking: gemeente Zuidplas
LabelAandeelWoningen
A++++3,5%461
A+++8,2%1.098
A++0,9%123
A+1,9%258
A31,0%4.135
B15,4%2.049
C26,3%3.501
D7,4%989
E2,7%365
F1,4%192
G1,2%156
Totaal gelabeld100%13.327
Energielabels Zuidplas Dalen vergeleken met Zuidplas
LabelStavenZuidplas DalenZuidplas
A++++0,0%3,5%
A+++0,0%8,2%
A++0,0%0,9%
A+0,3%1,9%
A19,3%31,0%
B15,5%15,4%
C47,6%26,3%
D16,1%7,4%
E1,2%2,7%
F0,0%1,4%
G0,0%1,2%

Zuidplas Dalen Zuidplas

Deze verdeling gaat over de 66,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidplas Dalen vergeleken met Zuidplas
BouwperiodeStavenZuidplas DalenZuidplas
vóór 19450,0%3,5%
1945–19640,0%9,7%
1965–19740,0%14,6%
1975–199192,8%27,0%
1992–20050,0%14,0%
2006–20147,2%13,1%
2015 en later0,0%18,0%

Zuidplas Dalen Zuidplas

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 92,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidplas Dalen vergeleken met Zuidplas
WoningtypeStavenZuidplas DalenZuidplas
Vrijstaand1,2%9,4%
Twee-onder-een-kap8,1%17,1%
Hoekwoning4,1%9,6%
Tussenwoning23,3%35,7%
Appartement63,3%26,9%
Onbekend type0,0%1,3%

Zuidplas Dalen Zuidplas

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
198
19,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
662 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04

Alle buurten in Zuidplas

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.