Groenpeil

Beuningen-Aalsterveld in Beuningen

Buurt in wijk Beuningen, gemeente Beuningen, postcodegebied 6641. 580 inwoners in 290 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 187 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,2%.

Woningen
290
CBS 2025
Inwoners
580
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 290.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
49,0%
CBS 2025
Label A of B
66,8%
EP-Online, 187 gelabeld
Dekking energielabels
64,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beuningen-Aalsterveld
Labelverdeling Beuningen-Aalsterveld
LabelAandeelWoningen
A17,6%33
B49,2%92
C33,2%62
Totaal gelabeld100%187
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%67
A+++2,4%169
A++1,2%85
A+3,3%230
A33,4%2.323
B24,9%1.733
C25,6%1.783
D4,2%289
E1,6%114
F1,0%68
G1,5%101
Totaal gelabeld100%6.962
Energielabels Beuningen-Aalsterveld vergeleken met Beuningen
LabelStavenBeuningen-AalsterveldBeuningen
A++++0,0%1,0%
A+++0,0%2,4%
A++0,0%1,2%
A+0,0%3,3%
A17,6%33,4%
B49,2%24,9%
C33,2%25,6%
D0,0%4,2%
E0,0%1,6%
F0,0%1,0%
G0,0%1,5%

Beuningen-Aalsterveld Beuningen

Deze verdeling gaat over de 64,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beuningen-Aalsterveld vergeleken met Beuningen
BouwperiodeStavenBeuningen-AalsterveldBeuningen
vóór 19450,0%3,5%
1945–19640,0%5,3%
1965–19740,0%12,0%
1975–199198,9%44,0%
1992–20051,1%16,3%
2006–20140,0%12,4%
2015 en later0,0%6,4%

Beuningen-Aalsterveld Beuningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 98,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beuningen-Aalsterveld vergeleken met Beuningen
WoningtypeStavenBeuningen-AalsterveldBeuningen
Vrijstaand1,6%16,7%
Twee-onder-een-kap8,6%24,2%
Hoekwoning19,8%9,3%
Tussenwoning47,1%28,0%
Appartement23,0%21,0%
Onbekend type0,0%0,8%

Beuningen-Aalsterveld Beuningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
45
15,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
161 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Beuningen

Alle buurten in Beuningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.