Groenpeil

Beuningen-Hoeve-3 in Beuningen

Buurt in wijk Beuningen, gemeente Beuningen, postcodegebied 6641. 205 inwoners in 100 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 63 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,2%.

Woningen
100
CBS 2025
Inwoners
205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 346.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
71,4%
EP-Online, 63 gelabeld
Dekking energielabels
63,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beuningen-Hoeve-3
Labelverdeling Beuningen-Hoeve-3
LabelAandeelWoningen
A23,8%15
B47,6%30
C27,0%17
D1,6%1
Totaal gelabeld100%63
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%67
A+++2,4%169
A++1,2%85
A+3,3%230
A33,4%2.323
B24,9%1.733
C25,6%1.783
D4,2%289
E1,6%114
F1,0%68
G1,5%101
Totaal gelabeld100%6.962
Energielabels Beuningen-Hoeve-3 vergeleken met Beuningen
LabelStavenBeuningen-Hoeve-3Beuningen
A++++0,0%1,0%
A+++0,0%2,4%
A++0,0%1,2%
A+0,0%3,3%
A23,8%33,4%
B47,6%24,9%
C27,0%25,6%
D1,6%4,2%
E0,0%1,6%
F0,0%1,0%
G0,0%1,5%

Beuningen-Hoeve-3 Beuningen

Deze verdeling gaat over de 63,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beuningen-Hoeve-3 vergeleken met Beuningen
BouwperiodeStavenBeuningen-Hoeve-3Beuningen
vóór 19450,0%3,5%
1945–19640,0%5,3%
1965–19740,0%12,0%
1975–1991100,0%44,0%
1992–20050,0%16,3%
2006–20140,0%12,4%
2015 en later0,0%6,4%

Beuningen-Hoeve-3 Beuningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beuningen-Hoeve-3 vergeleken met Beuningen
WoningtypeStavenBeuningen-Hoeve-3Beuningen
Vrijstaand11,1%16,7%
Twee-onder-een-kap14,3%24,2%
Hoekwoning9,5%9,3%
Tussenwoning65,1%28,0%
Appartement0,0%21,0%
Onbekend type0,0%0,8%

Beuningen-Hoeve-3 Beuningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
35
35,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
128 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Beuningen

Alle buurten in Beuningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.