Groenpeil

Beuningen-Centrum Oost in Beuningen

Buurt in wijk Beuningen, gemeente Beuningen, postcodegebied 6641. 1.715 inwoners in 749 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 371 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,2%.

Woningen
749
CBS 2025
Inwoners
1.715
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 378.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
43,1%
EP-Online, 371 gelabeld
Dekking energielabels
49,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beuningen-Centrum Oost
Labelverdeling Beuningen-Centrum Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%2
A+3,5%13
A20,8%77
B18,3%68
C31,0%115
D14,6%54
E5,9%22
F3,5%13
G1,9%7
Totaal gelabeld100%371
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%67
A+++2,4%169
A++1,2%85
A+3,3%230
A33,4%2.323
B24,9%1.733
C25,6%1.783
D4,2%289
E1,6%114
F1,0%68
G1,5%101
Totaal gelabeld100%6.962
Energielabels Beuningen-Centrum Oost vergeleken met Beuningen
LabelStavenBeuningen-Centrum OostBeuningen
A++++0,0%1,0%
A+++0,5%2,4%
A++0,0%1,2%
A+3,5%3,3%
A20,8%33,4%
B18,3%24,9%
C31,0%25,6%
D14,6%4,2%
E5,9%1,6%
F3,5%1,0%
G1,9%1,5%

Beuningen-Centrum Oost Beuningen

Deze verdeling gaat over de 49,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beuningen-Centrum Oost vergeleken met Beuningen
BouwperiodeStavenBeuningen-Centrum OostBeuningen
vóór 19450,8%3,5%
1945–196426,1%5,3%
1965–197458,5%12,0%
1975–19912,4%44,0%
1992–20050,3%16,3%
2006–201411,9%12,4%
2015 en later0,0%6,4%

Beuningen-Centrum Oost Beuningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 58,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beuningen-Centrum Oost vergeleken met Beuningen
WoningtypeStavenBeuningen-Centrum OostBeuningen
Vrijstaand10,8%16,7%
Twee-onder-een-kap27,0%24,2%
Hoekwoning14,8%9,3%
Tussenwoning35,3%28,0%
Appartement12,1%21,0%
Onbekend type0,0%0,8%

Beuningen-Centrum Oost Beuningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
216
28,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
935 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Beuningen

Alle buurten in Beuningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.