Groenpeil

Beuningen-Den Balmerd in Beuningen

Buurt in wijk Beuningen, gemeente Beuningen, postcodegebied 6641. 790 inwoners in 380 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 260 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,5%.

Woningen
380
CBS 2025
Inwoners
790
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 515.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
88,8%
EP-Online, 260 gelabeld
Dekking energielabels
68,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Beuningen-Den Balmerd
Labelverdeling Beuningen-Den Balmerd
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++0,8%2
A++0,4%1
A+0,8%2
A59,6%155
B26,9%70
C9,6%25
D0,4%1
E0,8%2
G0,4%1
Totaal gelabeld100%260
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%67
A+++2,4%169
A++1,3%88
A+3,4%235
A33,4%2.324
B25,0%1.738
C25,3%1.761
D4,1%287
E1,7%115
F1,0%68
G1,4%96
Totaal gelabeld100%6.948
Energielabels Beuningen-Den Balmerd vergeleken met Beuningen
LabelStavenBeuningen-Den BalmerdBeuningen
A++++0,4%1,0%
A+++0,8%2,4%
A++0,4%1,3%
A+0,8%3,4%
A59,6%33,4%
B26,9%25,0%
C9,6%25,3%
D0,4%4,1%
E0,8%1,7%
F0,0%1,0%
G0,4%1,4%

Beuningen-Den Balmerd Beuningen

Deze verdeling gaat over de 68,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Beuningen-Den Balmerd vergeleken met Beuningen
BouwperiodeStavenBeuningen-Den BalmerdBeuningen
vóór 19453,8%3,6%
1945–19640,0%5,3%
1965–19740,0%12,1%
1975–19916,9%44,0%
1992–200588,5%16,4%
2006–20140,8%12,3%
2015 en later0,0%6,5%

Beuningen-Den Balmerd Beuningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 88,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Beuningen-Den Balmerd vergeleken met Beuningen
WoningtypeStavenBeuningen-Den BalmerdBeuningen
Vrijstaand29,2%16,7%
Twee-onder-een-kap18,8%24,1%
Hoekwoning0,4%9,4%
Tussenwoning0,8%27,9%
Appartement50,8%21,0%
Onbekend type0,0%0,8%

Beuningen-Den Balmerd Beuningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
127
33,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
616 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Beuningen

Alle buurten in Beuningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.