Groenpeil

Beuningen-Centrum in Beuningen

Buurt in wijk Beuningen, gemeente Beuningen, postcodegebied 6641. 1.080 inwoners in 611 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 455 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 83,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,5%.

Woningen
611
CBS 2025
Inwoners
1.080
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 294.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
36,0%
CBS 2025
Label A of B
83,5%
EP-Online, 455 gelabeld
Dekking energielabels
74,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Beuningen-Centrum
Labelverdeling Beuningen-Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++2,0%9
A++7,7%35
A+5,7%26
A49,2%224
B18,9%86
C12,5%57
D2,0%9
E0,9%4
F0,4%2
G0,7%3
Totaal gelabeld100%455
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%67
A+++2,4%169
A++1,3%88
A+3,4%235
A33,4%2.324
B25,0%1.738
C25,3%1.761
D4,1%287
E1,7%115
F1,0%68
G1,4%96
Totaal gelabeld100%6.948
Energielabels Beuningen-Centrum vergeleken met Beuningen
LabelStavenBeuningen-CentrumBeuningen
A++++0,0%1,0%
A+++2,0%2,4%
A++7,7%1,3%
A+5,7%3,4%
A49,2%33,4%
B18,9%25,0%
C12,5%25,3%
D2,0%4,1%
E0,9%1,7%
F0,4%1,0%
G0,7%1,4%

Beuningen-Centrum Beuningen

Deze verdeling gaat over de 74,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Beuningen-Centrum vergeleken met Beuningen
BouwperiodeStavenBeuningen-CentrumBeuningen
vóór 19450,9%3,6%
1945–19642,4%5,3%
1965–19745,1%12,1%
1975–199127,9%44,0%
1992–200521,5%16,4%
2006–201430,3%12,3%
2015 en later11,9%6,5%

Beuningen-Centrum Beuningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 30,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Beuningen-Centrum vergeleken met Beuningen
WoningtypeStavenBeuningen-CentrumBeuningen
Vrijstaand4,4%16,7%
Twee-onder-een-kap2,6%24,1%
Hoekwoning1,5%9,4%
Tussenwoning4,0%27,9%
Appartement87,5%21,0%
Onbekend type0,0%0,8%

Beuningen-Centrum Beuningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
10,0%
CBS 2024
Installaties
31
5,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
128 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Beuningen

Alle buurten in Beuningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.